w zgodzie z naturą

W zgodzie z naturą i lokalną ludnością, przy wykorzystaniu tradycyjnych
metod, darów miejscowej ziemi oraz wody zdrojowej powstają produkty wyjątkowe.

O WYJĄTKOWYM SMAKU PRODUKTU DECYDUJE JEGO POCHODZENIE

To właśnie tutaj swoją posiadłość zbudował Alexander Jahr, nieznany powszechnie magnat finansowy, prawdopodobnie najbogatszy Polak w latach 90-tych. Zachwycony wyjątkowością regionu, postanowił w niego zainwestować swój majątek odrestaurował zabytkowe budynki z XIX wieku, na powierzchni 3500 hektarów stworzył największą posiadłość w Polsce z polami uprawnymi, stawami oraz lasami pełnymi dzikiej zwierzyny. Uprawa oraz tradycyjne przetwórstwo skarbów natury:  owoców i warzyw przy wykorzystaniu własnych ujęć wody, dawało pracę kilkuset osobom Jahr był dobrym i cenionym gospodarzem – chętnie wspierał lokalną społeczność, zapraszał na biesiady, a organizowane przez niego dożynki były największe w całym regionie.

W 2006 roku, po jego śmierci, Folwark zaprzestał produkcji, a posiadłość zaczęła niszczeć. Dopiero w 2018 roku Folwark przejęła grupa pasjonatów zdrowego żywienia, chcąca kontynuować dzieło Alexandra Jahra i przywrócić tradycje polskich kiszonek i marynat.

kapustakapusta
polowanie piwopolowanie piwo
heliheli
biesiadabiesiada
jabłkajabłka
0

metrów to głębokość własnego ujęcia wody źródlanej

0

metrów kwadratowych
powierzchni chłodniczej

0

metrów kwadratowych zielonego terenu

0

wyjątkowych
produktów

HISTORIA FOLWARKU

Historia Folwarku Kocury (niem. Hagenhorst) sięga drugiej połowy XIX wieku. Początkowo był on letnią rezydencją rodziny szlacheckiej z rodu Manteuffel, aby następnie powstał tu przepiękny pałacyk (widoczny na zdjęciach), owczarnia, gorzelnia oraz młyn. Malowniczy, śródleśny folwark to niewątpliwie miejsce wyjątkowo nasycone nie tylko niezwykłą przyrodą, a też wyjątkowo barwną historią i osobliwym magnetyzmem. Można przypuszczać, że Folwark Kocury istniał w tym miejscu o wiele wcześniej. Dotarliśmy do historycznej pocztówki wysłanej z tego miejsca „Pozdrowienia z Hagenhorst przesyła Gertrude. Czy tatuś powiedział, że macie mi przesłać białe lniane ubrania, plastelinę i węgiel do rysowania?”. Miejsce po dziś dzień zachwyca swoją wyjątkowością.

logo Szwajcaria Połczyńska

NASZA SIEDZIBA - FOLWARK KOCURY

  • Kocury 14
    78 - 320 Połczyn Zdrój, Polska
  • Poniedziałek - piątek, 07:00 - 15:00
    Sobota - niedziela, nieczynne
Polski producent tradycyjnych kiszonek, marynat oraz soków naturalnych.

© 2020 Z babcinej spiżarni. Wszystkie prawa zastrzeżone.